» » » » AHMET HADİMİOĞLU İLE DEDEMLİ KONULU SOHBET


HADİM BLD.BŞK.SAYIN AHMET HADİMİOĞLU İLE DEDEMLİ KONULU SOHBET

Hadim ve Hadim’e bağlı mahallelerimizin güncel konuları içerisinde olan birçok olgu ve gelişmeleri halkımız ile paylaşma ve bilgi edinmesi adına çalışmalarım yoğun bir şekilde devam ediyor. 

www.toroslarinsesi.com  ‘u daha zengin içerikli görsel donatılarla yenilemek ve kolay ulaşım adına test dönemi ve yeni tasarım çalışmalarının devam ettiği bu zaman içerisinde gündemdeki hallerden günceler başlıkları altında bir şeyler paylaşmanın gayreti içerisindeyim. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımın detaylarını sizlerle paylaşmayı ümit ediyorum.

Sitenin yeni açılan röportaj-sohbet kategorisinin ilk bölümüne Hadim Belediye Başkanı Sayın Ahmet Hadimioğlu ile merhaba dedik. Soru cevap’tan ziyade samimi, içten ve sıcak bir sohbet havasında Hadim’in ve özellikle Dedemli’nin geleceği konusunda bilgiler edindim. Bu bölümde sadece Dedemli ve Bozkır Barajı ile ilgili bölümü sizlere aktarmak istiyorum.


Sayın HADİMİOĞLU ile istişarelerimizde halkımızın güncel konuları arasında önem arz ettiğini düşündüğüm: Bozkır barajından kaynaklı Dedemli’ ye olan etkilerinin sebep, gelişme ve sonuçları içerisinde kendisinden edindiğim çalışma ve aşamalarını şimdilik başlıklar halinde sizlerle paylaşmak istedim.
 
 
Sayın Ahmet Hadimioğlu: “Büyükşehir Yasası kapsamında belde belediyelerin kapanması sonucu bizim görev alanımız ve sorumluluklarımız büyük ölçüde arttı. İlçe belediyeler şu anda devletin halka açılan en yakın hizmet kapısı konumunda yer almakta. Bu nedenle yoğun bir çalışma programı, acil eylem planı, kısa, orta ve uzun vadeli programlar çerçevesinde çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. 
Acil eylemlerin başında ulaşım, temizlik, sulama vb. gibi günlük hayatı doğrudan etkileyen faktörleri çözüme kavuşturuyoruz. Bunların yanı sıra her bir mahallemizin öncelikli ihtiyaçlarını da belirleyip bu yönde çalışmalara devam ediyoruz.

Örneğin Dedemli mahallemizi ele alacak olursak ilk gündem maddesi kuşkusuz Bozkır Barajı ve bu barajın Dedemli’ye etkileri gelmektedir.  Bu konu üzerinde ehemniyetle ve içtenlikle çalışmalar yürütüyorum. Bakanlık düzeyi de dahil ilgili bütün kurumlarda vatandaşlarımızın yararına araştırma, bilgilendirme ve taleplerimizi iletiyor ve aynı zamanda bu meselenin sıkı takibini bizzat yapıyorum. Maddeler halinde ifade edecek olursam  

….Arazi ve konutların kamulaştırılmasında halkın lehine olabilecek çalışmaların ilgili kurumlarda titizlikle ve şeffaf bir şekilde  çalışmalar yapılmasının takibi,

…Hak sahibi olan veya olmayan vatandaşların ileri dönem aşamalardaki olumlu veya olumsuz yönde karşılaşma olasılığını düşündüğümüz ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerinin etkilerinin hassasiyetle ele alınması,

…Hak sahibi olmuş vatandaşımızın hak sahipliğine olan sevinci, buruk bir sevinç; Hak sahibi olamayan vatandaşımızın da ayrı bir telaş içerisinde olduğu gerçeğini göz önünde tutarak bu düzeyin dengelenmesi,

…Hak sahibi olsa da olmasa da yıllar içerisinde çileli bir hayat yaşamış olan yöre halkının doğup büyüdüğü topraklarına ata yurdum diyerek, can-ı gönülden bağlılığının bilincindeyiz. Halkımızın her bir bireyinin hak sahipliğinden kaynaklı kazanımlarının en iyi şekilde korunması ve geleceklerinin refahı adına konuyla ilgili bütün kurumlarla yoğun istişarelerimizin yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız görüşmelerde yoğun ilgili bir çalışma ve ilaveten güzel gelişmelerin olması yönünde yoğun trafiğimiz devam etmektedir..

Bu başlık maddeleri altında yürüttüğümüz çalışmaların detaylarını da ayrıca kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğim. Şunu da özellikle ve çok net bir ifade ile belirtmek isterim ki kamulaştırma işlemleri halen netlik kazanarak nihai değerlendirmeye ve sonuca ulaşmamıştır. Bu zaman aralığında DSİ’nin kamulaştırma kriteri içerisinde ki mevcut fiyat aralığı 2 TL’den başlayıp konumu, içeriğine göre 17 TL.’ye kadar değişiklik gösteriyor. Bu konuda bizzat ilgilenerek kamulaştırma fiyatını en üst seviyelerden değerlendirmek için ilgili birim, kurum ve bakanlıklar nezdinde temaslarda bulunuyorum.

Bu gibi ortamlarda yanlış bilgi ve dedikoduların artması kaçınılmaz olduğu için halkımızın daha dikkatli olmasında yarar var. İlgili kurumlardan sağlıklı bilgi alınabileceği gibi Hadim Belediyesi ve bizzat benimle de çeşitli iletişim kanalları vasıtasıyla bilgi alabilirler.

Ayrıca vatandaşlarımızın günlük hizmet alım noktasında gereken ihtiyaç hizmetlerinin yürüyüşü;  varsa eksikliklerin ivedilikle tespit edilmesi ve yapılan-yapılacak olan her hizmetin sıhhatli yürümesi adına ilgili birimler belirlenerek işlevsellik kazandırıldı. Bu yönde de özellikle belirtmemde fayda gördüğüm hususlardan birisi de bazı hizmet alanlarının BüyükŞehir Belediyesi tarafından yürütülmesidir. Örneğin toplu ulaşım, güzergah, araçlar, tarifeler ve bütün uygulamalar Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından idare edilmektedir. Aynı şekilde içme suyu, kanalizasyon, alt yapı gibi işlemlerin koordinasyonu da KOSKİ tarafından icra edilmektedir.
Halkımızla fikir alış verişine, istişareye büyük önem veriyorum. Halkımız tereddüt etmeksizin kapımı çalıp sorunlarını, sorularını, ihtiyaçlarını, fikirlerini, taleplerini ilgili birimlerimize yada bizzat bana dile getirebilirler. Birlikte çözüm yollarını araştırarak sonuca daha çabuk ulaşırız.Sayın HADİMİOĞLU’ nun samimiyet ve gayret içinde olduğu izlenimimiz bizleri mutlu ve umutlu kılmıştır… Bizleri içtenlikle dinlemesi her soru ve sorunumuza samimiyetle yaklaşmasından dolayı kendisine teşekkür eder, saygılar sunarım.

Yazar Ramazan Bilgili

"Kim çalmış kapımı da açmamışım? Kim dokunmuş omzuma da dönüp bakmamışım? Kim yara göstermişde sarmamışım? Hangi gidene "kal" demişim de ardına bakmayana ağlamışım? " Hüseyin Dumru
«
İleri
Sonraki Kayıt
»
Geri
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yanıtla